C907U300JYSDCAWL40
KEMET C907U300JYSDCAWL40
Part Number
C907U300JYSDCAWL40
Description
CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL
Delivery Services
C907U300JYSDCAWL40
Comments
    C907U300JYSDCAWL40 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 30pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 400VAC
    Temperature Coefficient SL
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)