C921U820JYSDAA7317
KEMET C921U820JYSDAA7317
Part Number
C921U820JYSDAA7317
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Data sheet
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C921U820JYSDAA7317
Comments
    C921U820JYSDAA7317 Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 82pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 400VAC
    Temperature Coefficient SL
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings X1, Y2
    Applications Safety
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)