CAN18X103JAGAC7800.pdf
| Series | CAN SMD Indust 250 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 10000pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Soft Termination |
| Ratings | - |
| Applications | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |