CAS17C220FAGGC
KEMET CAS17C220FAGGC
Part Number
CAS17C220FAGGC
Description
SFTY 1808 22PF X2 250 C0G 1%
Data sheet
CAS17C220FAGGC.pdf
Delivery Services
CAS17C220FAGGC
Comments
    CAS17C220FAGGC Specifications
    SeriesCAS SMD SFTY 250
    Part StatusActive
    Capacitance22pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX2
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
    Thickness (Max)0.061" (1.55mm)