CAS17C680FAGFC
KEMET CAS17C680FAGFC
Part Number
CAS17C680FAGFC
Description
SFTY 1808 68PF X1 250 / Y2 250 C
Data sheet
CAS17C680FAGFC.pdf
Delivery Services
CAS17C680FAGFC
Comments
    CAS17C680FAGFC Specifications
    SeriesCAS SMD SFTY 250
    Part StatusActive
    Capacitance68pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX1, Y2
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)