CAS18C220FAGFC
KEMET CAS18C220FAGFC
Part Number
CAS18C220FAGFC
Description
SFTY 1812 22PF X1 250 / Y2 250 C
Data sheet
CAS18C220FAGFC.pdf
Delivery Services
CAS18C220FAGFC
Comments
    CAS18C220FAGFC Specifications
    SeriesCAS SMD SFTY 250
    Part StatusActive
    Capacitance22pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX1, Y2
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)