CAS18C470GAGGC
KEMET CAS18C470GAGGC
Part Number
CAS18C470GAGGC
Description
SFTY 1812 47PF X2 250 C0G 2%
Data sheet
CAS18C470GAGGC.pdf
Delivery Services
CAS18C470GAGGC
Comments
    CAS18C470GAGGC Specifications
    SeriesCAS SMD SFTY 250
    Part StatusActive
    Capacitance47pF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX2
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)