CAS18C471JAGFC
KEMET CAS18C471JAGFC
Part Number
CAS18C471JAGFC
Description
SFTY 1812 470PF X1 250 / Y2 250
Data sheet
CAS18C471JAGFC.pdf
Delivery Services
CAS18C471JAGFC
Comments
    CAS18C471JAGFC Specifications
    SeriesCAS SMD SFTY 250
    Part StatusActive
    Capacitance470pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX1, Y2
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)