CAS18C681KAGGC
KEMET CAS18C681KAGGC
Part Number
CAS18C681KAGGC
Description
SFTY 1812 680PF X2 250 C0G 10%
Data sheet
CAS18C681KAGGC.pdf
Delivery Services
CAS18C681KAGGC
Comments
    CAS18C681KAGGC Specifications
    SeriesCAS SMD SFTY 250
    Part StatusActive
    Capacitance680pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)