CAS21C223MARGC
KEMET CAS21C223MARGC
Part Number
CAS21C223MARGC
Description
SFTY 2220 22NF X2 250 X7R 20%
Data sheet
CAS21C223MARGC.pdf
Delivery Services
CAS21C223MARGC
Comments
    CAS21C223MARGC Specifications
    SeriesCAS SMD SFTY 250
    Part StatusActive
    Capacitance0.022µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX2
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.122" (3.10mm)