CAS26C681JAGFC
KEMET CAS26C681JAGFC
Part Number
CAS26C681JAGFC
Description
SFTY 2211 680PF X1 250 / Y2 250
Data sheet
CAS26C681JAGFC.pdf
Delivery Services
CAS26C681JAGFC
Comments
    CAS26C681JAGFC Specifications
    SeriesCAS SMD SFTY 250
    Part StatusActive
    Capacitance680pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case2211 (5728 Metric)
    Size / Dimension0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)