CDR03BP681BJUS
KEMET CDR03BP681BJUS
Part Number
CDR03BP681BJUS
Description
CAP CER 680PF 100V BP 1808
Data sheet
CDR03BP681BJUS.pdf
Delivery Services
CDR03BP681BJUS
Comments
    CDR03BP681BJUS Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR03
    Part StatusActive
    Capacitance680pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientBP
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Thickness (Max)0.080" (2.03mm)