CDR04BP332BJUS
KEMET CDR04BP332BJUS
Part Number
CDR04BP332BJUS
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 3300PF 100V BP 1812
Data sheet
CDR04BP332BJUS.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR04BP332BJUS
Comments
    CDR04BP332BJUS Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR04
    Part StatusActive
    Capacitance3300pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientBP
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)0.080" (2.03mm)