CDR32BP330BKUS7185
KEMET CDR32BP330BKUS7185
Part Number
CDR32BP330BKUS7185
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 33PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP330BKUS7185.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR32BP330BKUS7185
Comments
    CDR32BP330BKUS7185 Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance33pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientBP
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)