CDR34BP472BJUS
KEMET CDR34BP472BJUS
Part Number
CDR34BP472BJUS
Description
CAP CER 4700PF 100V BP 1812
Data sheet
CDR34BP472BJUS.pdf
Delivery Services
CDR34BP472BJUS
Comments
    CDR34BP472BJUS Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
    Part StatusActive
    Capacitance4700pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientBP
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.059" (1.50mm)