CKC18C943KWGLCAUTO7210
KEMET CKC18C943KWGLCAUTO7210
Part Number
CKC18C943KWGLCAUTO7210
Description
KC-LINK WITH KONNEKT TECHNOLOGY
Data sheet
CKC18C943KWGLCAUTO7210.pdf
Delivery Services
CKC18C943KWGLCAUTO7210
Comments
    CKC18C943KWGLCAUTO7210 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-LINK Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.094µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated650V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.217" (5.50mm)