CKC18X223GCGACAUTO
KEMET CKC18X223GCGACAUTO
Part Number
CKC18X223GCGACAUTO
Description
KC-LINK 1812 22NF 500VDC C0G
Data sheet
CKC18X223GCGACAUTO.pdf
Delivery Services
CKC18X223GCGACAUTO
Comments
    CKC18X223GCGACAUTO Specifications
    SeriesKONNEKT KC-LINK Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.022µF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.061" (1.55mm)