CKC18X333KCGAC7800
KEMET CKC18X333KCGAC7800
Part Number
CKC18X333KCGAC7800
Description
KC-LINK 1812 33NF 500VDC C0G
Data sheet
CKC18X333KCGAC7800.pdf
Delivery Services
CKC18X333KCGAC7800
Comments
    CKC18X333KCGAC7800 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance0.033µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)