CKC18X472GWGAC7800
KEMET CKC18X472GWGAC7800
Part Number
CKC18X472GWGAC7800
Description
KC-LINK 1812 4.7NF 650VDC C0G
Data sheet
CKC18X472GWGAC7800.pdf
Delivery Services
CKC18X472GWGAC7800
Comments
    CKC18X472GWGAC7800 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance4700pF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated650V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.055" (1.40mm)