CKC18X512GWGACAUTO
KEMET CKC18X512GWGACAUTO
Part Number
CKC18X512GWGACAUTO
Description
KC-LINK 1812 5.1NF 650VDC C0G
Data sheet
CKC18X512GWGACAUTO.pdf
Delivery Services
CKC18X512GWGACAUTO
Comments
    CKC18X512GWGACAUTO Specifications
    SeriesKONNEKT KC-LINK Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance5100pF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated650V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.055" (1.40mm)