CKC21C103JWGAC7800
KEMET CKC21C103JWGAC7800
Part Number
CKC21C103JWGAC7800
Description
KC-LINK 2220 10NF 650VDC C0G
Data sheet
CKC21C103JWGAC7800.pdf
Delivery Services
CKC21C103JWGAC7800
Comments
    CKC21C103JWGAC7800 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance10000pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated650V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)