CKC21C143KJGLCAUTO7210
KEMET CKC21C143KJGLCAUTO7210
Part Number
CKC21C143KJGLCAUTO7210
Description
KC-LINK WITH KONNEKT TECHNOLOGY
Data sheet
CKC21C143KJGLCAUTO7210.pdf
Delivery Services
CKC21C143KJGLCAUTO7210
Comments
    CKC21C143KJGLCAUTO7210 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-LINK Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.014µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated1700V (1.7kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.213" (5.40mm)