CKC21C204KWGLC7210.pdf
| Series | KONNEKT KC-Link |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 0.2µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 650V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Thickness (Max) | 0.213" (5.40mm) |