CKC21C912FCGAC7800
KEMET CKC21C912FCGAC7800
Part Number
CKC21C912FCGAC7800
Description
KC-LINK 2220 9.1NF 500VDC C0G
Data sheet
CKC21C912FCGAC7800.pdf
Delivery Services
CKC21C912FCGAC7800
Comments
    CKC21C912FCGAC7800 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance9100pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)