CKC21X104MWGAC7210
KEMET CKC21X104MWGAC7210
Part Number
CKC21X104MWGAC7210
Description
KC-LINK 2220 0.1UF 650VDC C0G
Data sheet
CKC21X104MWGAC7210.pdf
Delivery Services
CKC21X104MWGAC7210
Comments
    CKC21X104MWGAC7210 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance0.1µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated650V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.240" L x 0.197" W (6.10mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)