CKC21X123GEGAC7800
KEMET CKC21X123GEGAC7800
Part Number
CKC21X123GEGAC7800
Description
KC-LINK 2220 12NF 1200VDC C0G
Data sheet
CKC21X123GEGAC7800.pdf
Delivery Services
CKC21X123GEGAC7800
Comments
    CKC21X123GEGAC7800 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance0.012µF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated1200V (1.2kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.240" L x 0.197" W (6.10mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)