CKC21X153JCGAC7210
KEMET CKC21X153JCGAC7210
Part Number
CKC21X153JCGAC7210
Description
KC-LINK 2220 15NF 500VDC C0G
Data sheet
CKC21X153JCGAC7210.pdf
Delivery Services
CKC21X153JCGAC7210
Comments
    CKC21X153JCGAC7210 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance0.015µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.240" L x 0.197" W (6.10mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.061" (1.55mm)