CKC21X223FCGAC7800
KEMET CKC21X223FCGAC7800
Part Number
CKC21X223FCGAC7800
Description
KC-LINK 2220 22NF 500VDC C0G
Data sheet
CKC21X223FCGAC7800.pdf
Delivery Services
CKC21X223FCGAC7800
Comments
    CKC21X223FCGAC7800 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance0.022µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.240" L x 0.197" W (6.10mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)