CKC21X822FWGACAUTO
KEMET CKC21X822FWGACAUTO
Part Number
CKC21X822FWGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 8.2NF 650VDC C0G
Data sheet
CKC21X822FWGACAUTO.pdf
Delivery Services
CKC21X822FWGACAUTO
Comments
    CKC21X822FWGACAUTO Specifications
    SeriesKONNEKT KC-LINK Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance8200pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated650V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.240" L x 0.197" W (6.10mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)