CKC33C103MWGAC7210
KEMET CKC33C103MWGAC7210
Part Number
CKC33C103MWGAC7210
Description
KC-LINK 3640 10NF 650VDC C0G
Data sheet
CKC33C103MWGAC7210.pdf
Delivery Services
CKC33C103MWGAC7210
Comments
    CKC33C103MWGAC7210 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance10000pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated650V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case3640 (9110 Metric)
    Size / Dimension0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)