CKC33C123KCGAC7800
KEMET CKC33C123KCGAC7800
Part Number
CKC33C123KCGAC7800
Description
KC-LINK 3640 12NF 500VDC C0G
Data sheet
CKC33C123KCGAC7800.pdf
Delivery Services
CKC33C123KCGAC7800
Comments
    CKC33C123KCGAC7800 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance0.012µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case3640 (9110 Metric)
    Size / Dimension0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)