CKC33C154MWGACAUTO
KEMET CKC33C154MWGACAUTO
Part Number
CKC33C154MWGACAUTO
Description
KC-LINK 3640 150NF 650VDC C0G
Data sheet
CKC33C154MWGACAUTO.pdf
Delivery Services
CKC33C154MWGACAUTO
Comments
    CKC33C154MWGACAUTO Specifications
    SeriesKONNEKT KC-LINK Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.15µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated650V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage, High Temperature
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case3640 (9110 Metric)
    Size / Dimension0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)