CKC33C224KCGACTU
KEMET CKC33C224KCGACTU
Part Number
CKC33C224KCGACTU
Description
CAP CER 0.22UF 500V C0G/NP0 3640
Data sheet
CKC33C224KCGACTU.pdf
Delivery Services
CKC33C224KCGACTU
Comments
    CKC33C224KCGACTU Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance0.22µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case3640 (9110 Metric)
    Size / Dimension0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)