CKC33C912MEGAC7210
KEMET CKC33C912MEGAC7210
Part Number
CKC33C912MEGAC7210
Description
KC-LINK 3640 9.1NF 1200VDC C0G
Data sheet
CKC33C912MEGAC7210.pdf
Delivery Services
CKC33C912MEGAC7210
Comments
    CKC33C912MEGAC7210 Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance9100pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated1200V (1.2kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case3640 (9110 Metric)
    Size / Dimension0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)