M3253503E1B102JZMB
KEMET M3253503E1B102JZMB
Part Number
M3253503E1B102JZMB
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0603
Data sheet
M3253503E1B102JZMB.pdf
Delivery Services
M3253503E1B102JZMB
Comments
    M3253503E1B102JZMB Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-32535
    Part StatusActive
    Capacitance1000pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Thickness (Max)0.039" (0.99mm)