M3253504E1C101JZMB
KEMET M3253504E1C101JZMB
Part Number
M3253504E1C101JZMB
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0805
Data sheet
M3253504E1C101JZMB.pdf
Delivery Services
M3253504E1C101JZMB
Comments
    M3253504E1C101JZMB Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-32535
    Part StatusActive
    Capacitance100pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
    Thickness (Max)0.060" (1.52mm)