M3253504E1Z103JZMB
KEMET M3253504E1Z103JZMB
Part Number
M3253504E1Z103JZMB
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0805
Data sheet
M3253504E1Z103JZMB.pdf
Delivery Services
M3253504E1Z103JZMB
Comments
    M3253504E1Z103JZMB Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-32535
    Part StatusActive
    Capacitance10000pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
    Thickness (Max)0.060" (1.52mm)