M3253506E1B103JZMB
KEMET M3253506E1B103JZMB
Part Number
M3253506E1B103JZMB
Description
CAP CER 10000PF 100V C0G 1210
Data sheet
M3253506E1B103JZMB.pdf
Delivery Services
M3253506E1B103JZMB
Comments
    M3253506E1B103JZMB Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-32535
    Part StatusActive
    Capacitance10000pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
    Thickness (Max)0.110" (2.79mm)