M3253507E1C102JZMB
KEMET M3253507E1C102JZMB
Part Number
M3253507E1C102JZMB
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1812
Data sheet
M3253507E1C102JZMB.pdf
Delivery Services
M3253507E1C102JZMB
Comments
    M3253507E1C102JZMB Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-32535
    Part StatusActive
    Capacitance1000pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.178" L x 0.126" W (4.52mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.110" (2.79mm)