DW-18-11-F-D-382.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) |
| Number of Positions | 36 |
| Length - Overall Pin | 0.930" (23.622mm) |
| Length - Stack Height | 0.382" (9.703mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.438" (11.125mm) |