DW-18-13-L-D-690
Samtec Inc. DW-18-13-L-D-690
Part Number
DW-18-13-L-D-690
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-18-13-L-D-690.pdf
Delivery Services
DW-18-13-L-D-690
Comments
    DW-18-13-L-D-690 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.690" (17.526mm)
    Length - Post (Mating)0.430" (10.922mm)