DW-18-14-G-D-1122.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 36 |
| Length - Overall Pin | 1.430" (36.322mm) |
| Length - Stack Height | 1.122" (28.499mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.198" (5.029mm) |