DW-18-14-G-D-925
Samtec Inc. DW-18-14-G-D-925
Part Number
DW-18-14-G-D-925
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-18-14-G-D-925.pdf
Delivery Services
DW-18-14-G-D-925
Comments
    DW-18-14-G-D-925 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height0.925" (23.495mm)
    Length - Post (Mating)0.395" (10.033mm)