DW-18-15-F-S-340
Samtec Inc. DW-18-15-F-S-340
Part Number
DW-18-15-F-S-340
Description
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-18-15-F-S-340.pdf
Delivery Services
DW-18-15-F-S-340
Comments
    DW-18-15-F-S-340 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.340" (8.636mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)