DW-18-15-G-S-325
Samtec Inc. DW-18-15-G-S-325
Part Number
DW-18-15-G-S-325
Description
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-18-15-G-S-325.pdf
Delivery Services
DW-18-15-G-S-325
Comments
    DW-18-15-G-S-325 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.325" (8.255mm)
    Length - Post (Mating)0.195" (4.953mm)