DW-18-17-T-S-300
Samtec Inc. DW-18-17-T-S-300
Part Number
DW-18-17-T-S-300
Description
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-18-17-T-S-300.pdf
Delivery Services
DW-18-17-T-S-300
Comments
    DW-18-17-T-S-300 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin0.480" (12.192mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.070" (1.778mm)