DW-18-19-F-D-1010
Samtec Inc. DW-18-19-F-D-1010
Part Number
DW-18-19-F-D-1010
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-18-19-F-D-1010.pdf
Delivery Services
DW-18-19-F-D-1010
Comments
    DW-18-19-F-D-1010 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height1.010" (25.654mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)