DW-18-19-F-S-1150
Samtec Inc. DW-18-19-F-S-1150
Part Number
DW-18-19-F-S-1150
Description
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-18-19-F-S-1150.pdf
Delivery Services
DW-18-19-F-S-1150
Comments
    DW-18-19-F-S-1150 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions18
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height1.150" (29.210mm)
    Length - Post (Mating)0.070" (1.778mm)