DW-19-11-F-S-630
Samtec Inc. DW-19-11-F-S-630
Part Number
DW-19-11-F-S-630
Description
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-19-11-F-S-630.pdf
Delivery Services
DW-19-11-F-S-630
Comments
    DW-19-11-F-S-630 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions19
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.630" (16.002mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)