DW-19-12-F-S-680
Samtec Inc. DW-19-12-F-S-680
Part Number
DW-19-12-F-S-680
Description
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-19-12-F-S-680.pdf
Delivery Services
DW-19-12-F-S-680
Comments
    DW-19-12-F-S-680 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions19
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.680" (17.272mm)
    Length - Post (Mating)0.240" (6.096mm)